SELECT Explanation, Example FROM Pro.Knowledge
FacebookRSS

Hello World !

Nie mogłem się powstrzymać przed zatytułowaniem mojego pierwszego posta na tym blogu inaczej jak właśnie przez legenarne Hello World. Z jednej strony to właśnie łamanie schematów, stereotypów, wychodzenie poza standardy i konwencje prowadzi do najlepszych rozwiązań i postępu. Takie podejście do tematów związanych z SQL mam zamiar propagować, ale pierwszy post, pierwszy tytuł – wybaczcie, musi być właśnie taki. Przecież każdy pierwszy skrypt/program w nowym środowisku czy języku programowania zaczynałem od tych właśnie słów… eee chyba jednak tak nie było :) częściej skracałem do polskiego czteroliterowaego standardu, ale niech już tak zostanie.

Miarka się przebrała i postanowiłem zrobić to co za mną chodziło już od dawna – założyć blog tematyczny, poświęcony SQL Server – czyli temu co pasjonuje mnie w pracy zawodowej.
Jestem przekonany, że stara mądrość życiowa mówiąca o tym, że dzieląc się z innymi – zyskujemy, ma odniesienie również do dzielenia się wiedzą. Prowadzę szkolenia (od 2008 – MCT) z zakresu baz danych opartych o MS SQL Server, ale to właśnie dzielenie się wiedzą, pozwala mi najlepiej rozwijać się w tej dziedzinie i utwierdza mnie to każdy kurs jaki prowadzę. Ciekawe czy zdajecie sobie sprawę, jak trudno jest wyjaśniać i udowadaniać rzeczy, które są dla Ciebie oczywiste. Coś co wydaje się jasne, bywa trude w przekazaniu a niejednokrotnie zdarza się, że potrafi również zaskoczyć. Szczególnie pytania od głodnych wiedzy słuchaczy i na ich obecność liczę, tu na tym blogu.

Dlatego tu, dlatego teraz :). Zapraszam do lektury, komentarzy i trzymajcie kciuki za moją systematyczność !

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Uzupełnij równanie (SPAM protection) *