SELECT Explanation, Example FROM Pro.Knowledge
FacebookRSS

Jakub Kasprzak


JakubKasprzakPonad 10 lat doświadczeń w pracy dla operatorów sieci komórkowych (Polkomtel, T-Mobile) w działach planowania sieci transmisyjnej. Tworzył hurtownie danych, bazy transakcyjne i narzędzia wspierające procesy planowania i budowy sieci.

Specjalizuje się w rozwiązaniach bazodanowych opartych o Microsoft SQL Server. Od 2008 roku łączy pracę praktyka i trenera. Prowadzi kursy autoryzowane Microsoft (MCT) i autorskie z zakresu platform bazodanowych. Na co dzień realizuje projekty dla Klientów korporacyjnych.

Ukończył szereg ścieżek certyfikujących z zakresu projektowania, utrzymania i optymalizacji baz danych platformy SQL Server w wersjach 2000 – 2014 (MCSE Data Management & Analytics, MCSA, MCITP, MCDBA).

Wykładowca, prowadzi zajęcia z zakresu optymalizacji zapytań SQL na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu (studia podyplomowe „Przetwarzanie danych Big Data”).

Obecnie pracuje w GFT na stanowisku SQL Technical Leader, gdzie tworzy rozwiązania dla globalnych instytucji finansowych. Jest założycielem SQLpedia.