Hello World !

Nie mogłem się powstrzymać przed zatytułowaniem mojego pierwszego posta na tym blogu inaczej jak właśnie przez legenarne Hello World. Z jednej strony to właśnie łamanie schematów, stereotypów, wychodzenie poza standardy i konwencje prowadzi do najlepszych rozwiązań i postępu. Takie podejście do tematów związanych z SQL mam zamiar propagować, ale pierwszy post, pierwszy tytuł – wybaczcie, musi być właśnie taki. Przecież każdy pierwszy skrypt/program w nowym środowisku czy języku programowania zaczynałem od tych właśnie słów… eee chyba jednak tak nie było 🙂 częściej skracałem do polskiego czteroliterowaego standardu, ale niech już tak zostanie.

Miarka się przebrała i postanowiłem zrobić to co za mną chodziło już od dawna – założyć blog tematyczny, poświęcony SQL Server – czyli temu co pasjonuje mnie w pracy zawodowej.
Jestem przekonany, że stara mądrość życiowa mówiąca o tym, że dzieląc się z innymi – zyskujemy, ma odniesienie również do dzielenia się wiedzą. Prowadzę szkolenia (od 2008 – MCT) z zakresu baz danych opartych o MS SQL Server, ale to właśnie dzielenie się wiedzą, pozwala mi najlepiej rozwijać się w tej dziedzinie i utwierdza mnie to każdy kurs jaki prowadzę. Ciekawe czy zdajecie sobie sprawę, jak trudno jest wyjaśniać i udowadaniać rzeczy, które są dla Ciebie oczywiste. Coś co wydaje się jasne, bywa trude w przekazaniu a niejednokrotnie zdarza się, że potrafi również zaskoczyć. Szczególnie pytania od głodnych wiedzy słuchaczy i na ich obecność liczę, tu na tym blogu.

Dlatego tu, dlatego teraz. Zapraszam do lektury, komentarzy i trzymajcie kciuki za moją systematyczność !


Edit 2021-04-21

Tak, to mój oryginalny Hello World SQLpedia z 2012 roku. Niemal 10 lat temu podjąłem decyzje o stworzeniu tego miejsca z myślą o Tobie drogi czytelniku. Gdy zaczynałem moją przygodę z SQL startowałem zupełnie od zera. Pamiętam jak z wypiekami na twarzy czytałem pierszą książkę o SQLu w Empiku (nie było mnie za bardzo stać żeby ją wtedy kupić więc czytałem tam i robiłem notatki).

To był 2003… prawie 20 lat temu ! Tak się zaczęła moja przygoda z danymi i która trwa do dziś. Dwie rzeczy zawsze bardzo mnie kręciły – eksploracja wiedzy i dzielenie się nią z innymi. W kolejnej już odsłonie, pewne rzeczy pozostały niezmienne. Dlatego tu, dlatego teraz. Przez te prawie dwiadzieścia lat wszystko się zmieniło a jednak pewne rzeczy na szczęście pozostały na swoim miejscu.

Życzę miłej lektury i powodzenia w ekslporacji wiedzy !

Jakub Kasprzak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.