SELECT Explanation, Example FROM Pro.Knowledge
FacebookRSS

O mnie

Witaj !

Miło, że oprócz wiedzy związanej z bazami, językiem SQL, której prawdopodobnie poszukujesz (mam nadzieję, że ją tutaj znalazłeś), interesuje Cię również coś na temat autora tego serwisu.

Nazywam się Jakub Kasprzak i chciałbym przybliżyć Ci projekt SQLpedia, którego celem jest dzielenie się wiedzą z zakresu baz danych, w szczególności związanej z SQL Server.

SQLpedia – to wiedza online, ale również szkolenia komercyjne z zakresu baz danych.

Dlaczego SQL ?

Bazy danych, matematyka, teoria zbiorów, logika – zagadnienia, które zainspirowały mnie w momencie pierwszego kontaktu. Możliwość dotarcia różnymi ścieżkami do rozwiązania, szukanie najprostszych i najbardziej efektywnych metod.

Niesamowite możliwości otwierają się przed nami w obecnym świecie – świecie technologii. Dzięki niej, możemy przekuwać pozornie nic nie znaczące dane, zawarte w bazie, w informacje, a te z kolei w wiedzę (BI).

Trochę to straszne, że na każdym kroku jesteśmy inwigilowani, często na własne życzenie. Ile to już razy zaakceptowałem wymagania kolejnej apki na moim androidzie dając jej dostęp praktycznie do wszystkiego o czym mógłby pomarzyć agent wywaiadu parę lat temu gdybym faktycznie był na czyimś celowniku :).

Zostawiamy mnóstwo śladów – coś czego nigdy w historii nie było na taką skalę jak obecnie. Świadomość tego faktu jest inspirująca, tym bardziej, że możliwości są naprawdę ogromne.

Obecne narzędzia, takie jak SQL Server, dają potężne funkcjonalności do analizy, drążenia danych. Tymi umiejętnościami, chcę się dzielić i o nich tutaj dyskutować. To najlepiej rozwija – dlatego SQLpedia.

Zawodowo

Jestem inżynierem, analitykiem, prowadzę autoryzowane kursy Microsoft (posiadam kompetencje MCT), a także szkolenia autorskie, dotyczące baz danych. Na co dzień, zajmuję się sieciami mobilnymi (w aspekcie transmisyjnym) – w sumie już ponad 10 lat pracy dla największych operatorów w Polsce (T-Mobile PL, Polkomtel), ale tym czym się chcę dzielić tutaj, to wiedza z zakresu systemów bazodanowych. Lubię sprawdzać swoją wiedzę, choć nie jestem maniakiem certyfikatów i czasem trudno zebrać mi się do kolejnego egzaminu. Nie mniej jednak ukończyłem z sukcesem, ścieżki certyfikujące dotyczące produktów SQL Server 2000 – 2012.

Microsoft Certified Trainer (od 2008 r.)
MCT_2013(rgb)

Certyfikacje Microsoft SQL Server 2000 – 2012
MCSA_2013(rgb)_1457 MCITP_2013(rgb)_1256 MCTS_2013(rgb)_507_1270_1269 MCDBA(rgb)

Prywatnie

Jeśli naprawdę lubisz to co robisz zawodowo – trudno rozdzielić zawodowo/prywatnie. Choć niestety nie zawsze działa to w obie strony np. bieganie, które totalnie mnie relaksuje i czemu poświęcam sporo mojego prywatnego czasu. Można mnie spotkać na imprezach biegowych w wielkopolsce, głównie 1/2 M co jest moim ulubionym dystansem (1:33:57) choć również, dla przyzwoitości, zdarzyło mi się raz przebiec klasyczny maraton (mam nadzieję, że nie ostatni).